Inne

Infrastruktura rynku kapitałowego

Sprawdź czym jest  infrastruktura rynku kapitałowego, jakie instytucje pełnią funkcje infrastrukturalne i co dzieje się z naszym zleceniem maklerskim ...

Fundusze inwestycyjne

Fundusze inwestycyjne stają się coraz to bardziej powszechną formą wspólnego inwestowania. Warto zatem wiedzieć czym są i jak funkcjonują.

Dywidendy 

Dowiedz się więcej o polityce dywidendowej preferowanej przez spółki akcyjne. Czym są dywidendy i kiedy spółka nie powinna wypłacać zysku swoim akcjonariuszom.

Spółka akcyjna 

Spółka akcyjna - czyli minimum prawa dla każdego inwestora giełdowego. Dowiedz się jakie przysługują Ci prawa, z tytułu posiadania akcji w danej spółce.

Ocena projektów inwestycyjnych

Dowiedz się jak samodzielnie ocenić opłacalność realizacji wszelkiego rodzaju projektów inwestycyjnych - wykorzystując wskaźniki takie jak NPV, IRR czy ROI.

Produkty strukturyzowane

Produkty Strukturyzowane 

Sprawdź czym są produkty strukturyzowane i jaki produkt spełnia Twoje preferencje odnośnie inwestycji na rynku kapitałowym.

dywersyfikacja

Dywersyfikacja 

Dowiedz się czym jest i dlaczego tak duże znaczenie przywiązuje się do dywersyfikacji portfela inwestycyjnego. Poznaj różne metody i miary dywersyfikacji portfela.

Literatura

W dziale poświęconym literaturze inwestora giełdowego odnajdziesz wiele pozycji literackich na temat każdej interesującej Cię kategorii w zakresie inwestowania.

Giełda a hazard?

Czy giełda to hazard?

Dowiedz się czy Giełda Papierów Wartościowych jest jedną z gier hazardowych i poznaj ciekawe opinie innych na ten temat.

alternatywa dla lokat bankowych

Giełda alternatywą lokat

Przeczytaj dlaczego i w jakim sensie papiery wartościowe są genialną alternatywą lokat bankowych i kont oszczędnościowych.