Początkujący inwestor
Czy warto inwestować na Giełdzie?

Czy warto inwestować na Giełdzie? 

Dowiedz się czy i kiedy warto rozważyć opcję inwestowania kapitału na Giełdzie Papierów Wartościowych, a także kiedy powinnieneś takich inwestycji unikać.

Instrumenty finansowe

Instrumenty finansowe 

Z niniejszego artykułu możesz dowiedzieć sie o tym, czym są instrumenty finansowe i jakie typy instrumentów finansowych możemy wyróżnić.

Jak wybierać akcje

Jak wybierać akcje?

Dowiedz się na jakiej podstawie inwestorzy giełdowi dokonują wyboru spółek, których akcje nabywają w celu osiągnięcia ponadprzeciętnych zysków.

Fundusze inwestycyjne

Fundusze inwestycyjne stają się coraz to bardziej powszechną formą wspólnego inwestowania. Warto zatem wiedzieć czym są i jak funkcjonują.

Sprawozdania finansowe

Sprawdź czym są sprawozdania finansowe spółek giełdowych, jak rozróżnić sprawozdanie jednostkowe od skonsolidowanego, oraz z jakich elementów składa się sprawozdanie.

Zlecenia giełdowe

Rodzaje zleceń

Dowiedz się jakimi rodzajami zleceń możesz się posługiwać, chcąc nabyć lub sprzedać akcje wybranych spółek akcyjnych.

mity inwestycyjne

10 mitów o giełdzie 

Poznaj 10 najczęściej spotykanych mitów na temat inwestowania kapitału na Giełdzie Papierów Wartościowych. Zobacz dlaczego mity te, nie mają żadnego realnego uzasadnienia.

książki dla inwestora

Literatura

W dziale poświęconym literaturze, odnajdziesz pozycje poświęcone wybranej kategorii nauki powiązanej z inwestycją kapitału.

Symulator giełdowy

Symulator giełdowy 

Zanim rozpoczniesz przygodę na prawdziwej giełdzie, warto spędzić trochę czasu na symulatorze - inwestując wirtualne pieniądze.