KGHM - bieżąca analiza techniczna

     Ostatnie dwa dni to względnie silne wzrosty KGHM. Sprawdźmy więc jak wygląda ten walor pod kontem analizy technicznej - czy najgorsze już za nami? Czy opór został przełamany i czekają nas już tylko wzrosty? W analizie starałem się omówić wszystkie najważniejsze sygnały, które udało mi się dostrzec na wykresie spółki.

KGHM czerwiec 2014

     To co najważniejsze w krótkoterminowym: 3- miesięcznym horyzoncie czasowym czyli trend wzrostowy, trwający od marca 2014 roku i dzisiejsze wyraźne przełamanie oporu na 121,50 zł. Krótkoterminowy trend wzrostowy i poziom oporu wyznaczyły coś na wzór trójkąta zwyżkującego. Dużym optymizmem może napawać dzisiejsza świeca, która zdecydowanie przemawia za dalszymi wzrostami waloru... Oczywiście możemy spodziewać się ruchu powrotnego do linii wsparcia (dawnego oporu) na poziomie 121,50 zł. Ewentualny ruch powrotny mógłby okazać się dobrą okazją do zakupu waloru.

     Zobaczmy jednak jak wykres KGHM prezentuje się w nieco dłuższym: 2 letnim horyzoncie czasowym.

KGHM długoterminowo czerwiec 2014

    To co może stanowić przeszkodę dla dalszych wzrostów KGHM, to silny opór w okolicach 130 zł, będący luką cenową ukształtowaną już w połowie 2013 roku. Jak widzimy, od tego czasu luka cenowa bardzo mocno zapobiegała dalszym wzrostom waloru. Co tak silny opór może oznaczać dla inwestora? - m.in. może być okazją do krótkoterminowych spekulacji - zachowując dużą ostrożność, inwestor mógłby otworzyć długą pozycję, zabezpieczając się zleceniem Stop- loss nieco poniżej poziomu 121,50 zł, oraz ustawiając zlecenie take profit w okolicach 130 zł. Stosunek zysku do ryzyka wyniósłby w tym wypadku 1,07. Ewentualny zysk z tejże operacji to 3,50% natomiast możliwa strata w ujęciu procentowym wyniosłaby -3,26%.

     A co w przypadku przełamania oporu, będącego luką cenową w okolicach 130 zł? - W tym wypadku posiadaczy akcji czekać może fala wzrostowa do okolic 144 zł, tam pojawia się nowy opór wyznaczony przez długi cień świecy z końca maja 2013 roku.

     Jakby nie patrzeć na wykres KGHM w ostatnim czasie ma on raczej pozytywny wydźwięk - szczególnie ważne może być dzisiejsze przebicie oporu na 121,50 zł. Tak jak zawsze - warto podejść z do ewentualnych inwestycji z dużą ostrożnością m.in. wyrażoną przez zabezpieczenie się zleceniem Stop- loss.

     Dla zwolenników analizy finansowej, polecam zapoznanie się z analizą raportu za I kwartał 2014 roku grupy kapitałowej KGHM Polska Miedź S.A.

Chcesz być na bieżąco z wszystkimi analizami?

Polub stronę Inwestycje Giełdowe na facebooku i bądź na bieżąco z wszystkimi nowymi analizami spółek akcyjnych!

Write a comment

Comments: 0