Darmowy arkusz do wyceny spółek giełdowych

     Zastanawiałeś się kiedyś w jaki sposób możesz dokonać profesjonalnej wyceny akcji jednym z najbardziej złożonych modeli dochodowych? Masz więc okazję zrobić to samodzielnie, wykorzystując prosty i przejrzysty arkusz kalkulacyjny. Wpisz wybrane dane finansowe a arkusz przeprowadzi wycenę za Ciebie!

     Stworzony przeze mnie arkusz do wyceny spółek giełdowych cechuje się dużą prostotą w obsłudze przy jednoczesnej poprawnej technicznie konstrukcji. Chcąc wycenić spółkę giełdową wystarczy uzupełnić podane dane finansowe, skonstruować ich prognozę i cieszyć się otrzymanymi wynikami!. Oprócz dokładnie przeprowadzonej wyceny, której to Ty będziesz autorem, arkusz posiada wbudowaną funkcje oceny - o ile cena wewnętrzna akcji przewyższa jej cenę rynkową! Ponadto swoją prognozę rozpatrywać możesz w postaci wykresów, które zostaną wygenerowane na drugiej karcie programu.

Model do przeprowadzania wyceny akcji

Model wyceny 

    Niniejszy arkusz stworzony został do przeprowadzania wyceny modelem Zdyskontowanych przepływów pieniężnych (DCF), a mianowicie jego odmianą FCFE - wolne przepływy pieniężne dla właścicieli kapitału. Dwufazowy model wyceny z możliwością stworzenia prognozy szczegółowej dla 10 kolejnych okresów cechuje się dużą dokładnością przy otrzymywaniu wyników. Stań się niezależny od "rekomendacji" innych! Sam zaprognozuj przyszłe dane finansowe spółki i oceń, jak kształtować się będzie jej cena w przyszłości!

Co muszę zrobić aby przeprowadzić wycenę?

arkusz do wyceny spółek

Jedyne co musisz zrobić aby dokonać wyceny wybranej spółki akcyjnej, jest wpisanie w odpowiednie rubryki wybranych danych finansowych oraz ich zakładanych prognozowanych zmian w procentach. W ten sposób wycena może być w jak największym stopniu dopasowana do Twoich subiektywnych opinii i przewidywań co do wybranej spółki! Wartościami, które są najtrudniejsze do samodzielnego oszacowania są m.in. poziom kosztu kapitału obcego, który obliczyć możesz korzystając z - Jak obliczyć koszt kapitału własnego? Kolejną trudną do samodzielnej prognozy wartością jest wzrost wartości rezydualnej po okresie szczegółowej prognozy. Aby skutecznie określić tą wartość możesz wykorzystać tzw. współczynnik "g", o którym więcej dowiesz się z - Wycena spółki modelem DCF.

Arkusz do wyceny akcji spółek giełdowych
Wpisz wybrane dane finansowe i pozwól aby arkusz wykonał całą pracę za Ciebie!
Arkusz do wyceny akcji spółek giełdowych
Microsoft Excel Table 232.8 KB

Write a comment

Comments: 1
  • #1

    czytelnik30 (Wednesday, 28 May 2014 07:52)

    Świetne narzędzie! :) jak zawsze. Dzięki.