Analiza techniczna spółki DECORA

decora

            Powyższy wykres obejmuje 5 letni horyzont czasowy, przy miesięcznym interwale. Po trendzie spadkowym zapoczątkowanym pod koniec roku 2009 i zakończonym pod koniec roku 2012, rozpoczął się trend wzrostowy ceny analizowanego waloru. średnioterminowy (trwający ponad 1 rok) trend, wydaje się nieco słabnąć, a kurs akcji zbliża się do lini wsparcia.

Aby przyjrzeć się z bliska zachowaniu cen akcji, horyzont czasowy został zmieniony na 1 rok, a interwał na tygodniowy.  Ostatnie tygodnie zakończyły się formacją objęcia bessy składającej się z 2 świec. Wiemy, że formacja ta sygnalizuje dalsze spadki ceny akcji - z drugiej jednak strony, już niebawem linia wyznaczająca kurs akcji może natknąć się na dość silne wsparcie. Zgodnie ze złotą zasadą analizy technicznej, istnieje większe prawdopodobieństwo kontynuacji trendu niż jego odwrócenia. Mając dokładnie wyznaczoną linie tegoż trendu, cierpliwy inwestor może ze spokojem oczekiwać lekkiego spadku ceny akcji Decory (około 11,40 zł), a następnie dokonać zakupu z nadzieją na kontynuacje średnioterminowego trendu wzrostowego.

Write a comment

Comments: 3
 • #1

  Arkopolo (Friday, 28 February 2014 11:12)

  Formacja objęcia bessy przy trendzie horyzontalnym (jaki obserwowaliśmy na wykresie tego waloru w ostatnich interwałach) nie ma większego znaczenia. :)

 • #2

  Paweł Węgrzyn (Friday, 28 February 2014 11:34)

  Masz rację ! Widać to m.in. przy świecy z 12 lipca 2013 roku, gdzie po formacji objęciu bessy trend wzrostowy został kontynuowany.

 • #3

  Arkopolo (Friday, 28 February 2014 16:47)

  Bardziej doszukałbym się formacji objęcia hossy (na tym pierwszym wykresie - 31.10.13), która w połączeniu z trendem wzrostowym tworzy formację tzw. wierzchołka ostatniego objęcia (które to teraz będzie działo jako opór dla ceny), co ma wymowę raczej pro spadkową.